Schemalägg dina inlägg på din Facebook-sida

Facebook har släppt en funktion som numera gör det möjligt att schemalägga dina inlägg på ditt företags Facebook-sida.

Facebook har släppt en funktion som numera gör det möjligt att schemalägga dina inlägg på ditt företags Facebook-sida. Funktionen kan ställas in så att inlägg kan publiceras på exempelvis helger och röda dagar, även om man inte befinner sig på jobbet.

Såhär gör du

Schemaläggning

  1. Skriv en statusuppdatering och klicka på klockikonen som ligger längst ner till vänster.
  2. Välj år, månad, dag och tid.
  3. Klicka på Schema.

Att tänka på

  • Det går inte att redigera ett schemalagt inlägg.
  • Inlägg kan schemaläggas upp till sex månader i förväg.

Ämnen:

Relaterade inlägg

digital marknadsföring

Marknadsföring

Det finns idag ett enormt utbud av möjligheter när det gäller digital marknadsföring men alla kanaler passar inte till alla företag och branscher. Kontakta oss om du känner att du behöver hjälp eller rådgivning angående din digitala marknadsföring som till exempel SEO, e-postmarknadsföring och googleannonsering.

Nätverk i Västerås

Nätverk

Vi har stor kunskap i att bygga stabila och högpresterande trådlösa nätverk. Oavsett om du har ett mindre kontor eller en större konferensanläggning kan vi leverera ett kvalitativt trådlöst nätverk till dig. Vi utför även installation och montering inom det mesta kopplat till fiber och nätverk. Våra tekniker har lång erfarenhet och kan hjälpa till med allt från planering och inköp till montering och konfigurering

Hemsidor i Västerås

Hemsidor

Alla företag som tänker på sina kunder behöver ha en bra hemsida. På hemsidan presenterar du ditt företag och berättar om vad du kan göra för dina kunder och varför de ska kontakta just dig. Kontakta oss för att få mer information om hur vi kan skapa en snygg, lättanvänd och sökmotoroptimerad hemsida till ert företag.